The Sweet /UK/ – Ostrava | Moravia TOP concerts

The Sweet /UK/ – Ostrava Archiv

Zpočátku představitelé glamrocku, v současnosti vyznavači hard rocku a heavy metalu si pro fanoušky připravili novou hudební show, s níž zavítají i do České republiky.
Kapela The Sweet vznikla počátkem roku 1968 pod tehdejším názvem Sweetshop. Založil ji zpěvák Brian Connolly, bubeník Mick Tucker, baskytarista Steve Priest a kytarista Frank Torpey. První vystoupení absolvovali v únoru 1968. V roce 1970 nahradil své dva předešlé kytaristy Andy Scott a název souboru se zkrátil na Sweet. „Sladká“ čtveřice začala zároveň spolupracovat s dvojicí „hitotepců“ – Nicky Chinnem a Mike Chapmanem.

Zprvu čtyřka nahrávala bubblegumové hity jako například popěvek Funny Funny, později dvojice Chinn & Chapman začala skládat poněkud rockovější skladby, což se vyplatilo u největšího glamrockového hitu Blockbuster. Sweet patří mezi nejdůležitější kapely glam-rocku a mezi jedny z nejúspěšnějších kapel 70. let 20. století vůbec.

Multifunkční aula GONG v Dolních Vítkovicích, kde Sweet vystoupí, pojme téměř 1585 diváků a nabízí jedinečné prostorové řešení, špičkový zvuk a audiovizuální techniku. Sál má bezbariérový přístup, parkoviště je zdarma.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal

Koupit lístky